Post powitalny + 10 ciekawostek o Platonie


Odkąd pamiętam, uwielbiałam pisać. W ten sposób wyrażałam siebie, kolekcjonowałam wspomnienia i dzieliłam się doświadczeniami z innymi. Zdecydowanie łatwiej było mi przelać myśli na papier, niż powiedzieć je na głos. Pisanie zawsze było częścią mnie.

Założenie bloga okazało się świetnym pomysłem, dzięki któremu mogę połączyć swoje pasje. Tak oto tutaj jestem. Mam na imię Oliwia, a głównym bohaterem tej strony jest pies rasy border collie - Plato.

Posty powitalne raczej nie należą do najciekawszych, dlatego postanowiłam wprowadzić urozmaicenie w postaci 10 ciekawostek o Platonie. Raczej nie znajdziecie tych informacji w zakładce poświęconej Łotrowi, ponieważ są to mało istotne drobnostki. Myślę jednak, że pozwolą wam one nieco lepiej poznać mojego psa i naszą historię.

1. Z początku Plato miał się wabić Nico. To był pierwotny zamysł, który zawtórowała cała rodzina. Uległo to jednak zmianie, gdy pan Tomek z hodowli opowiedział krótką historię tego imienia. Gdy po jej usłyszeniu spoglądałam na szczeniaka, nie wyobrażałam sobie go z imieniem Nico. To już po prostu był Plato.

2. Nietrudno się domyślić, że imię Plato pochodzi od starożytnego, greckiego filozofa - Platona.

3. Plato posiada mnóstwo przezwisk, są to m.in.: Panda, Platfus, Platini, Pimpek, Potworek. Jako, że jestem wielką fanką Gwiezdnych wojen, nie mogło zabraknąć kilku pseudonimów zaczerpniętych z tego uniwersum. Są to "Łotr" (z filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie) oraz "PlaTuDiTu" (od R2-D2).

Fot. Zuzia Koniecko
4. Uwielbia bieganie. Nie tylko za frisbee czy po torku agility. Od dłuższego czasu regularnie biegamy. Trasa którą pokonujemy liczy 6 km. Nasz rekordowy czas to równe 33 minuty. Podejrzewam, że Plato dałby radę pokonać ten dystans w znacznie krótszym czasie, ale niestety na drugim końcu smyczy ma balast (czyt. mnie).

5. Nigdy nie zostawiam go samego z zabawkami. Wyjątkiem są extra wytrzymałe kongi. Łotr wielbi niszczyć zabawki, a ja martwię się, żeby przypadkiem czegoś nie połknął.

6. Ulubionym miejscem Platfusa do spania są kafelki. Biedakowi bywa gorąco. Latem potrafi się domagać, aby wpuścić go do chłodnego garażu.

7. Mimo, że jest chłopcem, ma mnóstwo zabawek i akcesoriów w takich kolorach jak róż czy fiolet. Wiele razy obiecałam sobie urozmaicić kolorystycznie psią szafę, ale gdy widzę coś fioletowego, po prostu muszę to kupić.

8. Od sierpnia 2015 roku uczęszczamy na treningi do klubu Dynamic Dogs. Próbujemy swoich sił w agility i dogfrisbee.

9. Nasze pierwsze seminarium było poświęcone dogfrisbee, prowadziła je Joanna Korbal.

10. Pierwsze zawody na jakie się udaliśmy to Top Speed Dog w Stargardzie. Plato zajął III miejsce! W dogrywce dorównał czasem pieskowi, który zajął I miejsce.

Powiązane posty:

3 komentarze

 1. Gabriela Tarkowska19 czerwca 2017 20:30

  Na fanpage'u już od jakiegoś czasu widziałam w linkach bloga, ale nie był aktywny. Cieszę się, że strona wreszcie została opublikowana. Plato jest piękny!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak szczerze to przez pewien okres czasu chciałam porzucić zalążek tego bloga, ale jednak postanowiłam się w końcu za niego zabrać. Muszę się gdzieś móc rozpisywać. ^o^
   Dzięki za komentarz i również pozdrawiamy!

   Usuń
 2. Co za niesamowity blog! Dlaczego znalazłam go po tylu latach!!!???
  Od dawna szukałam czegoś takiego. Kocham was!!! Plato jest niesamowity.
  Będę wchodzić tu codziennie i komentować każdy wpis. Zabieram się za czytanie kolejnych postów!!!

  OdpowiedzUsuń