Pies w szkole


Czerwiec był dla nas wyjątkowym miesiącem, w trakcie którego mieliśmy okazję wiele razy pokazać się publicznie. Prócz pokazów miałam okazję (aż) dwa razy pojawić się z Platem w gimnazjum, którego jestem absolwentką.

Planowo miałam opowiedzieć uczniom o pracy z psem i sportach kynologicznych. Gdy dowiedziałam się, że mogę przyprowadzić na prezentację Plata, zmieniłam nieco koncepcję. Bardziej skupiłam się nas. Przedstawiłam Łotra, opowiedziałam jaki jest, co robimy i jak pracujemy. Miałam również przygotowane materiały w postaci zdjęć i nagrań, które były odtwarzane w tle. Na koniec zrobiliśmy mini pokaz sztuczek.

Potem nastał czas na pytania. Zostałam nimi dosłownie zasypana. Byłam bardzo zadowolona, że wiele osób tak aktywnie i z ogromnym zainteresowaniem się udzielało.


Nasza druga wizyta w szkole miała już nieco inny temat. Oczywiście nadal dotyczyła Plata i pracy z psem, ale bardziej skupiliśmy się na rasie i tym do czego jest wykorzystywana. Specjalnie do tego wystąpienia nagrałam film, w którym pokrótce przedstawiona jest rasa border collie. Resztę informacji przekazałam ustnie.

Tutaj także dostałam mnóstwo pytań. Nie tylko dotyczących samej rasy, ale mojego czworonoga. Kolejny raz byłam ogromnie zadowolona i usatysfakcjonowana. Tak samo jak za ostatnim razem, nie potrafiłam przestać opowiadać.


Na widok psa w szkole zareagowano entuzjastycznie. Plato zachowywał się bardzo grzecznie. Z początku przestraszył się dzwonka, ale po chwili było już w porządku. W czasie przerw spokojnie siedział na korytarzu, na hałas już kompletnie nie reagował. Podczas prezentacji przechadzał się po klasie, witał wszystkich, dawał się głaskać, nawet przynosił innym pod nogi zabawki. Gdy pokazywaliśmy sztuczki, nie miał ani chwili zastoju, wszystko pięknie nam wyszło.

Pies w szkole to nie tylko wielka frajda dla uczniów, ale i dla nas. Myślę, że dla Plata było to fajne przeżycie. Zebrał mnóstwo głasków i komplementów. Dzielenie się z innymi swoją pasją, widząc, że im to imponuje i słuchają z zaciekawieniem, to niesamowite uczucie. Mam nadzieję, że udało mi się zachęcić młodszych kolegów do zabawy z własnymi pupilami.

Powiązane posty:

19 komentarze

 1. Wasze występy bardzo mi się podobały! Na biologii gdy opowiadałaś o rasie zdałam sobie sprawę jakie są bordery i poszerzyłam wiedzę na ich temat. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny artykuł, miło się czyta! Cudowny psiak:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gabriela Tarkowska2 lipca 2017 22:12

  Na takie lekcje to mogłabym chodzić i to nawet w wakacje. Miło czytać, że jesteś zadowolona i to co robisz przynosi ci tyle radości. Tylko pozazdrościć takiej pasji.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy wpis, najważniejsze żeby lubić to co się robi. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jesteś posiadaczką bardzo ładnego pieska ! Fajnie, że masz swoją pasję :D

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie,
  https://anggiex3.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny pies <3 Muszę powiedzieć że dawno mnie tak czyjś blog nie zaciekawił jak twój. Masz pasję do tego co robisz i szczerze gratuluję <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetnie, że mogłaś pokazać się z nim w szkole! Cudowny psiak!
  katemi21.blogspot.com [KLIK]

  OdpowiedzUsuń
 8. Jejku, ten piesek jest przeuroczy, a przy tym naprawdę pracowity i utalentowany patrząc na osiągnięcia! <3 Super, że masz taką pasję - wśród osób w Twoim wieku rzadko się to zdarza. A miłość między człowiekiem a psem jest jedną z najpiękniejszych!
  Obserwuję! :*
  Buziaki!
  Lina Nastya
  http://lina-nastya.blogspot.com/2017/07/wishlista-podroznicza.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Super! A psiak przesłodki! :)
  Byłabyś zainteresowana wspólną obserwacją:)?
  agnesssja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Spisał się na medal :D
  Jest przepiękny <3

  OdpowiedzUsuń
 11. Śliczny piesek. :) Ja miałam kiedyś boksera, ale zachorował. Teraz mam psa ze schroniska i również jest przecudowny. :) Warto mieć takich czworonożnych przyjaciół.

  mój blog :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wooow, mega! :)
  Zapraszam do mnie, może wspólna obserwacja? :)

  veronicalucy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. great :)
  NEW BLOG! PLEASE FOLLOW ME: YOUNG BLOG

  OdpowiedzUsuń
 14. Urocza psina! :)

  MÓJ BLOG
  Odwdzięczam się za każdą obserwacje :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Piękna psinka, sama jestem fanką piesków. Wcześniej miałam przybłędę, teraz mam yorka! :)

  OdpowiedzUsuń