I Treningowe Zawody Agility w Dynamic Dogs

Dnia 12 sierpnia 2018 roku uczestniczyliśmy w I Treningowych Zawodach Agility organizowanych przez klub Dynamic Dogs. Wydarzenie miało miejsce w Wałczu, na promenadzie, znajdującej się tuż nad urokliwym jeziorem. Były to nasze pierwsze zawody agility.


Razem z Platem startowaliśmy w biegach zerówkowych oraz w tuneliadzie. Zawody rozpoczęły się od zmagań uczestników z tunelami. Już na samym początku udało nam się w pięknym stylu zgarnąć dis'a. Potem w trakcie pokonywania toru, troszkę zabłądziłam i zaczęłam szukać numerków. Finalnie udało mi się odnaleźć zaginione cyferki i dotrzeć do mety.

Następnie przyszedł czas na biegi Jumping Zero. Za Jumping Zero I również dostaliśmy dis'a. Plato zauważył w tłumie mojego tatę wraz z Carrie i uznał, że jest to najlepsza chwila by do nich pobiec i się przywitać. Ale jak tu się dostać do rodzinki, gdy z każdej strony jest się otoczonym barierkami? Tata próbował dyskretnie ukryć się wśród ludzi, ale Łotr ich bacznie obserwował. Ach, rozproszenia. Niestety musiałam przerwać bieg.


Jumping Zero II poszedł nam świetnie! Tym razem Plato się nie rozproszył i udało nam się pokonać calutki tor. Moją dumę dodatkowo potęguje fakt, że serpentyna, która na treningach szła nam opornie, na zawodach wyszła bardzo dobrze. W trakcie przebiegu mieliśmy 1 odmowę. Nasz czas wynosił 23,91 s.

Byłam tak rozradowana, że postanowiłam pobiec z Platem trzeci bieg, z którego z początku chciałam zrezygnować. Agility Zero brzmi już nieco poważniej. Nigdy nie mieliśmy styczności ze strefami, Plato kładkę i palisadę widział po raz pierwszy. Weszłam na tor z nastawieniem, że zgarniemy dis'a, ale udało nam się! Nasz przebieg trwał 31,03 s. W prawdzie był 1 błąd i 1 odmowa, ale za to strefy na palisadzie zaliczone! Pękam z dumy. Kolejny raz jestem pod wrażeniem zdolności mojego psa.

Debiut agility uważam za udany. Zawsze mogło być przecież gorzej. ;) Z pewnością nie są to nasze ostatnie zawody. Za zdjęcia serdecznie dziękuję Zuzi Koniecko, Mai Markowskiej i Alicji Andrukajtis.

Powiązane posty:

6 komentarze

 1. Agility to moje niespełnione marzenie <3 Brawo! Uważam, że świetnie wam poszło. Ćwiczcie dalej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agility to naprawdę coś niesamowitego. Pragniemy rozwijać się w tym kierunku.
   Bardzo dziękujemy!

   Usuń
 2. Należą się Wam ogromne gratulacje! Tobie i Plato świetnie poszło. W przyszłości też będę startować w zawodach z moją aussie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Suuuper!!! Ogromne graty!!! Następnym razem pójdzie wam lepiej. Zdolni jesteście.

  OdpowiedzUsuń