VII Jesienna Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Gorzowie Wielkopolskim

by - 17.11.18

Szczerze mówiąc nigdy nie sądziłam, że pojadę na jakąkolwiek wystawę. Jeszcze jakiś czas temu temat ten w ogóle mnie nie interesował i zarzekałam się, że wystawianie psów nie jest dla mnie. Sama do końca nie wiem jak to się stało, że postanowiłam wysłać zgłoszenie. Rankiem 16 września wsiedliśmy do samochodu i ruszyliśmy na VII Jesienną Krajową Wystawę Psów Rasowych dla grup FCI: I, II, III, V, IX w Gorzowie Wielkopolskim.


Razem z Carrie brałyśmy udział w klasie szczeniąt. Startowałyśmy również w konkursie Młodego Prezentera. Wchodząc na ring nieco się stresowałam, jak się okazało niepotrzebnie. Sędzia był bardzo miły i wyrozumiały. Nie było się czym denerwować.

Ocena psów rozpoczęła się od prezentacji w ruchu - naszym zadaniem było przebiegnięcie kółeczka. Następnie przyszła kolej na indywidualną ocenę psa. Ustawiłam Carrie na specjalnym stoliku, ale gdy podszedł sędzia, ta się troszkę przestraszyła. Zestawiłam ją na dół i ustawiłam na ziemi. Dała się obejrzeć, ale nie chciała pokazać zębów, w końcu jednak się udało. Oj ta Pyrka! 😅

Kiedy czekałyśmy, aż sędzia skończy oceniać pozostałe psiaki, skarmiałam Carrie i przeciągałam się z nią piłką na sznurku. Zdążyła się uspokoić i przy kolejnej, ostatniej już prezentacji w ruchu zaprezentowała się jeszcze lepiej.

Carrie otrzymała ocenę wybitnie obiecującą, czyli najlepszą możliwą do zdobycia w klasie szczeniąt. Została jej przyznana lokata I oraz tytuł Najpiękniejsze Szczenię w Rasie!


Pierwszą wystawę mamy za sobą. Debiut uważam za jak najbardziej udany. Carrie spisała się świetnie, ale przed nami jeszcze dużo pracy. Wystawa psów rasowych była naprawdę ciekawym doświadczeniem. Plato również był z nami i dzielnie nam kibicował.

Nawiązałam nowe znajomości i otrzymałam wiele cennych rad dotyczących wystawiania psów. Serdecznie dziękuję za zdjęcia, których autorką jest Weronika Czajka. 💕


Powiązane posty:

5 komentarze

 1. Super! Ogromne gratulacje dla Ciebie i dla Carrie. Jest naprawdę piękna!
  Nas raczej temat wystaw średnio interesuje, ale nieźle mnie zaciekawiłaś. Może kiedyś sami pojawimy na ringu. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Zdecydowanie warto pojechać i zobaczyć na własne oczy jak to wszystko wygląda. Dzięki temu moje zdanie na temat wystaw zmieniło się.

   Usuń
 2. Brawo! Kolejne sukcesy :) Carrie rzeczywiście jest piękna, urocza z niej suczka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo! Również uważam, że jest piękna, ale z charakteru to demon! 😅

   Usuń