Pierwsze urodziny Carrie

by - 7.3.19


Dokładnie rok temu na świat przyszła moja księżniczka. Nie mogę uwierzyć, że Carrie obchodzi już swoje pierwsze urodziny. Jeszcze przed chwilą była małą kulką potykającą się o własne łapki. Czas minął zaskakująco szybko. Nie potrafię już sobie wyobrazić bez niej życia.

Carrie jest wspaniałym psiakiem. Bardzo angażuje się we wszystko co robi i nie zraża się porażkami. Uwielbia sprawiać człowiekowi radość. Jest po prostu przeurocza. Czasem bywa nieśmiała, ale wystarczy chwila i staje się prowokatorką wszelkich zabaw. Ma w sobie wszystko, czego oczekiwałam. Jest moją wymarzoną dziewczynką. 💕 
 
Wszystkiego najlepszego moja mała Pyro!

Fot. Laura Krasowska
Z okazji pierwszych urodzin Carrie przygotowałam małe Q&A dotyczące właśnie jej. Nie sądziłam, że dostanę aż tyle pytań! Jesteście niesamowici. Dziękuję również za wiele miłych słów, które pisaliście.

Dlaczego sheltie?
Z początku, kiedy rodzina w końcu zgodziła się na zwierzę w domu, była tylko mowa o małym psie. Szukałam, czytałam, pytałam i tak poznałam owczarki szetlandzkie. Inteligentne, energiczne, chętne do pracy z człowiekiem. Bardzo mi zaimponowały. Mimo to, nie spieszyłam się z wyborem psa. "Po drodze" zainteresowałam się też innymi rasami. Z czasem rodzina zgodziła się na większego psa i tak znalazł się u mnie wymarzony border collie. Po trzech latach zdecydowałam się na kolejnego czworonoga. Przez ten cały czas szelciak siedział gdzieś z tyłu mojej głowy. Wybór był oczywisty i zdecydowałam się na sheltie.

Z jakiej hodowli jest Carrie?
Carrie jest z hodowli Anois znajdującej się w Komornikach.

Dlaczego z całego miotu wybrałaś akurat Carrie?
Od samego początku merle suczka wzbudziła moje zainteresowanie. Okazała się być energicznym i szybkim maluchem. Była największą kombinatorką z całego miotu. W wieku 4 tygodni nauczyła się wychodzić z kojca. Jej temperament i chęć do pracy z człowiekiem zdecydowanie mnie przekonały.

Jak wygląda praca z Carrie?
Praca z Carrie to czysta przyjemność. Jak już pisałam, mocno angażuje się we wszystko co robi. Porażki nie robią na niej wrażenia. Jest niesamowicie zmotywowana i chętna do współpracy. Praca z człowiekiem wyzwala w niej ogromną radość. Czasem tej radości jest za dużo, nakręca się i potrafi nieraz wokalizować, ale bardzo łatwo i szybko potrafi się uspokoić. 
 
Jakie sporty będziesz trenować z Carrie?
Mam pewne plany, ale jak na razie nie jest to jeszcze nic pewnego. Czas pokaże. Póki co skupiamy się na podstawach przydatnych do sportów. Bawimy się w aportowanie i zaczynamy pokonywać proste torki agility.
 
Jak z wytrzymałością fizyczną Pyrki? Daje radę na długich dystansach czy woli leniuchować?
Według mnie jest bardzo wytrzymała. Długie spacery nie stanowią dla niej wyzwania. Po treningach raczej nie ma sytuacji, że wraca do domu i pada. Nieskończone pokłady energii! Mimo to, ma fantastyczny on/off. Potrafi się wyciszyć, a leniuchowanie uwielbia tak samo jak aktywność.
 
Ile obecnie waży Carrie?
Carrie waży 6 kg.
 
Ile ona ma w kłębie?
37 cm. Myślałam, że będzie troszkę niższa.
 
Jak zachowuje się przy kotach? Akceptuje je?
Carrie miała okazję poznać ciekawy gatunek kota już w hodowli. Aktualnie jest raczej bierna w stosunku do kotów.
 
Fot. Laura Krasowska

Powiązane posty:

12 komentarze

 1. 100 lat Carrie! Psinka jest niesamowita.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sto lat piesku! Ona jest przepiękna! <3 A teraz mi się skojarzyło,Carrie z serialu "Pamiętniki Carrie" dawno nie byłam już na blogu i trochę mnie ominęło :p?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy ślicznie! ^^ O serialu nigdy nie słyszałam. W każdym razie wybrałam to imię z myślą o aktorce Carrie Fisher. ♥

   Usuń
 3. Wszystkiego najlepszego dla psiny!:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale wyjątkowa psina:) Sto lat!

  OdpowiedzUsuń